Na sprzedaż

Hodowla Owczarków Niemieckich Użytkowych. Wybór owczarka.


Jak można przeczytać na stronie O mnie, zajmuję się hodowlą owczarków w celach służbowych. Jednak jak powszechnie wiadomo, nie oznacza to, że wszystkie urodzone szczeniaki mają takie predyspozycje. Cześć rodzi się z mniejszymi, a cześć z innymi . Ale, czy każdemu, kto chce mieć owczarka potrzebny jest pies z predyspozycjami psa służbowego ? Niekoniecznie, a czasem przeciwnie. Np. pies, który ma pełnić funkcję psa przewodnika dla niewidomych to pies, u którego najważniejszą pożądaną cechą jest posłuszeństwo. Nie musi, a wręcz nie może posiadać popędów pożądanych przez służby typu policja czy wojsko. Jest to pies spokojny. Podobnie w przypadku typowego psa rodzinnego czyli psa do towarzystwa. Jeżeli natomiast pies ma pełnić funkcję strażnika posesji to często najlepiej sprawdzają się tu psy z lekką nieufnością do osób obcych. Nie potrzebny jest tu również pies aportujący czy wyszukujący zapachy. Istnieje również wiele zastosowań w służbach, gdzie chętnie wybierane są psy np. bez popędów obronnych ewentualnie ze słabszymi jak chociażby psy do ratownictwa wodnego czy lawinowego. Popęd obronny jest konieczny w przypadku psa do ochrony osobistej, ale i tu nie musi być to pies silnie aportujący.


W ofercie staram się opisywać zauważone ukierunkowania psów, tak aby każdy mógł sobie dobrać do własnych potrzeb. Różne predyspozycje mają też wpływ na zróżnicowaną cenę.


Aktualnie na sprzedaż

Suka o umaszczeniu wilczastym ze skojarzenia:

INGO z Lounského chovu x IBIZA Meden Agan

INGO ( kliknij zdjęcie aby wyświetlić rodowód )
IBIZA ( kliknij zdjęcie aby wyświetlić rodowód )

Na zdjęciach poniżej oferowana suka o imieniu LINDA. Data urodzenia to 15.02.2020, zdjęcia pochodzą z 27.06.2020. Jest ona dość duża, średniej budowy bardzo energiczna i szybka, podobnie jak matka – IBIZA. Bardzo dobre predyspozycje obronne, aport na poziomie dobrym. Psychicznie pewna. Predyspozycje uniwersalne ( nie ukierunkowane na dzień dzisiejszy ). Może zarówno służyć np. jako pies do ochrony osobistej czy ochrony obiektu jak i do sportu czy innych zadań.